spacer
slika15.jpgslika12.jpgslika10.jpgslika08.jpgslika01.jpgslika09.jpgslika05.jpgslika14.jpgslika07.jpgslika06.jpgslika04.jpgslika02.jpgslika11.jpgslika03.jpgslika13.jpg
AKCIJA

NAJAVA

Selektori prozvali za Rumune


                       Piše Branimir Vasić

Kuglanje

 

Selektori prozvali za Rumune

 

BEOGRAD, 5. mart (Info centar).- Selektori Mirko Čukvas (seniorke), Miloš Ponjavić (seniori), Ljubomir Štetin (kadetkinje) i Dragan Fatovič (kadeti) odredili su sastave za prijateljski susret kuglaških reprezentacije Srbije i Rumunije 16. i 17. marta u Banji Junaković.

Kuglašice i kadetske selekcije će imati kraće prireme, od 11. marta takođe u Banji Junaković.

Selektor Čukvas je pozvao juniorku Maju Đukić (Radnički Novi Sad) i kadetkinju Herminu Lukač (Jedinstvo), dok je selektor Ponjavić u seniorsku četu prekomandovao dva sjajna juniora Miloša Simijonović (Beograd), pojedinačnog svetskog omladinskog vicešampiona iz Baucena prošle godine i Igora Kovačića (Crvena zvezda) koji je lane sa Simijonovićem bio u šampionskoj ekipe Srbije na SP u ovom gradu.

Na listi su – kuglašice: Jasmina Anđelković (Džambo invest, Novi Sad), Zorica Barać, Estela Gere, Nevenka Joković, Renata Vilov i Livia Santo (sve Pionir), Jelena Bogdanov (Srem, Ruma), Maja Đukić (Radnički, NS), Hermina Lukač (Jedinstvo, Novi Bečej) i Bojana Miletić (SPC Vovodina), kuglaši: Čongor Baranj, Miloš Simijonović, Daniel Tepša i Goran Ostojić (Beograd), Jovan Ćalić i Vilmoš Zavarko (Sport, Podbrezova), Robert Ernješi i Tibor Sel (Segedin), Uroš Jagličić (Metalac) i Igor Kovačić (Crvena zvezda), kadetkinje: Vesna Boškov i Olivera Čikoš (Banat), Sanela Milosav (Kristal), Angela Žolnai i Vanja Tatalović (Cambo invest), Nataša Bogosavljev („T. Marković“, Kikinda), Kristina Ljubenković (Kolubara) i Sara Žurovski (Srem), kadeti: Alen Kujundžić (C. zvezda), Milorad Vojnović (Polet PB), Borislav Rogić (Partizan), Norbert Ernješi (Jedinstvo), Bojan Kličarić (Srem), David Lainščak (Radnički, Kikinda), Marko Antić (Sloven) i Nemanja Musulin (Apatin).

Prijateljska utakmica protiv Rumunije je početak priprema za ekipno kadetsko i senirsko Prvenstvo sveta od 9. do 25. maja u Zalagersegu u Mađarskoj. Srbija brani seniorsku i kadetsku šampionsku titulu osvojenu u Sarajevu 2011.

U Zalaegersegu seniori će igraće u „D“ grupi sa reprezentacijama Rumunije i Italije a četvrto mesto popuniće jedan od kvalifikanata (Nemačka – nije igrala u na SP Sarajevu 2011. pa mora u kvalifikacije, Crna Gora, Danska, Katalonija i Švajcarska).

Kuglašice su u „B“ grupi sa Rumunijom, Estonijom i ekipom iz kvalifikacija (Nemačka - nije igrala u Sarajevu pa mora u kvalifikacije, Poljska, Katalonija, Francuska i Crna Gora).

Ostale – grupe – kuglaši, „A“: Mađarska, Austrija, BiH i kvalifikant, „B“: Slovenija, Hrvatska, Slovačka i Francuska, C“: Češka, Makedonija, Poljska i kvalifikant. Dve najbolje ekipe iz grupa „A“ i „B“, odnosno „C“ i „D“ u drugom krugu formiraju dve nove grupe (prenose se bodovi) odakle po unakrsnom sistemu po dve ekipe igraju polufinale.

Kuglašice, „A“: Slovenija, Hrvatska, Makedonija i kvalifikant, „C“: Austrija, Češka, Italija i kvalifikant, „D“: Mađarska, Slovačka, BiH i Danska. Po dve najbolje ekipe iz „A“ i „B“ odnosno „C“ i „D“grupe formiraće dve nove grupe odakle će po dve najbolje ekipe po unakrsnom sistemu igrati polufinale.

Na SP 2011. u Sarajevu medalje su osvojili - kuglaši: 1. Srbija, 2. Mađarska, dve bronze: Češka i Slovenija, kuglašice: 1. Mađarska, 2. Rumunija, dve bronze Austrija i Slovenija.